پاورپوینت ضوابط طراحی فضاهای آموزشی

15مه - توسط adminpost - 0 - در پاورپوینت پروژه معماری

پاورپوینت ضوابط طراحی فضاهای آموزشی

پاورپوینت ضوابط طراحی فضاهای آموزشی

دید کلی :

دانلود فایل پاورپوینت ضوابط طراحی فضاهای آموزشی ، در حجم ۲۸ اسلاید قابل ویرایش ، همراه با یک هدیه ویژه برای دانشجویان معماری در نظر گرفته شده است و در ادامه این مطلب از فروشگاه فایل سازه برتر بخشی از این پاورپوینت همراه با فهرست و تصویر پیش نمایش از این پاورپوینت برای کاربران عزیز قرار داده و در صورت تمایل به داشتن این پاورپوینت می توانید این فایل را بصورت آنلاین خریداری و دانلود نمایید
پیدایش ابتدایی ترین نیاکان ما بر روی کره زمین را در حدود ۱ میلیون سال پیش می دانند …

توضیحات کامل :

پاورپوینت ضوابط طراحی فضاهای آموزشی ، در حجم ۲۸ اسلاید قابل ویرایش ، همراه با یک هدیه ویژه.

 

بخشی از متن:
پیدایش ابتدایی ترین نیاکان ما بر روی کره زمین را در حدود ۱ میلیون سال پیش می دانند . انسان از روزهای نخستین زندگی نیاز به سرپناهی برای محافظت خویش از گزند جانوران ، سرما ، گرما و دشمنان خویش داشت . ابتدا بدون آنکه فکر معمارانه داشته باشد در غارها زندگی می کرد که آثار آن در غارهای ایران از جمله دو غار معروف هوتو و کمربند در نزدیکی بهشهر به چشم میخورد . تاریخ تشکیل شهر در ایران به گذشته های دور میرسد . در قدیم شهر را شارستان مینامیدند و در اطراف آن دیواری عریض میکشیدند که بارو نام داشت . در سایه امنیت و رشد اقتصادی هر شهر ابتدا بناهای مسکونی و سپس سایر بناها از جمله بناهای مذهبی و آموزشی به وجود آمدند .
پادشاهان هخامنشی نخستین کسانی بودند که به جهت اداره کشوری با چنان وسعت نیاز به دبیران و منشیان کارآزموده داشتند که میبایست در طی دوره های معین تعلیمات لازم از جمله خواندن و نوشتن را در مرکز آموزشی می آموختند ، هرچند که از مراکز آموزشی آن دوران اطلاعات کاملی در دست نیست . از مراکز آموزشی مهم در عهد ساسانیان میتوان به مدرسه جندی شاپور در اهواز اشاره نمود ، در دوره سامانیان نیز در پایتخت بخارا تعدادی مدرسه ساخته شد و همچنین در دوره صفویه و قاجار نیز گسترش فضاهای آموزشی رشد و تجلی یافت .
مدرسه دارالفنون هم به دستور و همیت امیر کبیر در این دوران ( قاجاریه ) ساخته شد . دارالفنون در روز پنجم ربیع الاول ۱۲۶۸ هجری قمری ، ۱۳ روز پیش از کشته شدن امیرکبیر و با حضور ناصرالدین شاه شروع به کار کرد.
دارالفنون را اولین دانشگاه یا مرکز آموزش عالی طراحی شده در ایران مینامند که در آن رشته هایی چون پیاده نظام ، سواره نظام ، توپ خانه ، مهندسی ، پزشکی و جراحی ، داروسازی و کانی شناسی توسط هفت استاد اتریشی تدریس میشد . این بنا در خیابان ناصر خسرو فعلی در تهران واقع شده است .
و…

فهرست مطالب:
مقدمه
مطالعات اقلیمی
جدول بیوکلیماتیک
دما و رطوبت هوا
تعیین مصالح ساختمانی
فرم ساختمان در رابطه با اقلیم
انتخاب جهت استقرار ساختمان
تهویه
استانداردها و نظام حاکم برفضاهای آموزشی
آلودگی صوتی
عناصر تاثیر گذار و اقداماتی در جهت کاهش آلودگی صوتی
اصول طراحی فضاها
رنگ ها
ویژگی فضای آموزشی
مهمترین خصوصیات در ساختار کلی یک مدرسه
جدول فیزیکی سرانه فضایی دانش آموزان در فضاهای آموزشی
سرانه مدارس روستایی و شهری

این فایل با فرمت پاورپوینت در ۲۸ اسلاید قابل ویرایش تهیه شده است.

هدیه محصول:
فایل پاورپوینت استانداردهای فیزیکی مدرسه ابتدایی (۲۶ اسلاید)

این مطلب را به اشتراک بگذارید ! Digg twitter Facebook cloob Google plus Facenama

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فارسی شده توسط همیار وردپرس