پاورپوینت میدان نقش جهان

 پاورپوینت میدان نقش جهان ,  پاورپوینت مجموعه میدان نقش جهان ,  میدان نقش جهان ,
 دسته: معماری
فرمت فایل: ppt
حجم فایل: ۸۴۳ کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: ۳۷

پروژه ای درمورد مجموعه میدان نقش جهان که درقالب پاورپوینت درست شده و شامل ۳۷ اسلاید می باشدکه برای شما کاربران عزیزدر نظر گرفته شده است و شما میتوانید این پاورپوینت را دانلود کنید

قیمت فایل فقط ۵,۵۰۰ تومان

خرید

پاورپوینت میدان نقش جهان

میدان نقش جهان

میدان نقش جهان در تاریخ ۸ بهمن ۱۳۱۳ در فهرست آثار ملی ایران ثبت شد و در اردیبهشت ۱۳۵۸ جزء نخستین آثار ایرانی بود که به‌عنوان میراث جهانی یونسکو نیز به ثبت جهانی رسید.

بناهای تاریخی موجود در میدان نقش جهان شامل عالی‌قاپو، مسجد جامع عباسی، مسجد شیخ لطف‌الله و سردر قیصریه است. علاوه بر این بناها دویست حجره دو طبقه پیرامون میدان واقع شده‌است که عموما جایگاه عرضهٔ صنایع دستی اصفهان می‌باشند.

تاریخچه

پیش از آن‌که شهر اصفهان به پایتختی ایران صفوی برگزیده شود در محل این میدان باغی گسترده وجود داشته‌است بنام «نقش جهان». این باغ همچنین محل استقرار ساختمان‌های دولتی و کاخ فرمانروایان تیموری و آق‌قویونلوها بود. در آن زمان بخش میْدانی باغ، «درب کوشک» نام داشت. این بخش در ضلع غربی میدان نقش جهان امروزی و در محل ساخت کاخ عالی قاپو قرار داشته‌است

کاخ عالی‌قاپو

کاخ عالی‌قاپو در ضلع غربی میدان در ۶ طبقه و به زیربنای حدود ۱۸۰۰ مترمربع، احداث شده‌است. ارتفاع نهایی این کاخ از سطح میدان ۳۴ متر بوده و در هر طبقه تزئینات هنری خاص خود را دارد. از خصوصیات بارز این بنا وجود خاصیت واکنش صوت و صدا در محل ورودی، تالار پذیرایی بسیار زیبا، تالار اصلی موسیقی و ۵۳ اتاق به منظور استفاده جهت اتاق نشیمن، اتاق جلسه، دولت‌خانه و محل استقرار سفرا و میهمانان است. سازه بنا برپایه دیوارهای باربر و تیرها و ستون‌های چوبی استوار است.


قیمت فایل فقط ۵,۵۰۰ تومان

خرید

________________________________________

پیشنهاد میکنم مطالب زیر را مشاهده کنید:

پروژه آشپزخانه در ۳dmax

دانلود پاورپوینت معرفی آثار معروف تادائو آندو

مجموعه ورزشی تفریحی بانوان

کاربرد رنگ در معماری

_________________________________________

این مطلب را به اشتراک بگذارید ! Digg twitter Facebook cloob Google plus Facenama

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.