یونان

 یونان ,  دانلود یونان ,  پاورپوینت یونان , .
 دسته: معماری
فرمت فایل: doc
حجم فایل: ۶۲۸ کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: ۵۸

یونان که برای شماکاربران عزیزدر نظر گرفته شده است و شمامیتوانید این پاورپوینت رادانلود کنید.

قیمت فایل فقط ۷,۰۰۰ تومان

خرید

یونان

ملاحظات تاریخی

یونان از كهن ترین سرزمینهای مسكونی و متمدن جهان بوده و آثار تمدن در آن به دهها قرن پیش از میلاد باز می گردد. تمدن قدیمی آن به تمدن مینوسی معروف است و مركز آن جزیره كرت بود. یونانیان باستان از دو نژاد اصلی بودند،یكی خود یونانیان و دیگر اقوام دوری. اقلیتهایی نیز وجود داشته اند. یونانیها جزایر مجاور آن و در بخشی از پلویونز (پلوپونیسوس) و نقاط دیگر می زیستند. نخستین بار افلاطون (۴۲۷-۳۴۷ ق .م )در رساله تیمانوس ورساله كریتاس درباره شهر آتلانتیس سخن گفته است كه ۹هزار سال قبل از میلادمی زیسته اند وتمدنی افسانه ای والهی دا شته اند و تمام اروپا را تا مرز ایتالیا و تمام آفریقا را تا دروازه های مصر گشودند .لكن جاه طلبی حكام و ساكنان این تمدن باعث اختلافات داخلی وضعف آن شد ودر نتیجه در نبرد با آتن شكست خوردندوسپس طغیان دریا و زلزلة توأمان آن را در قعر دریا فرو برد.

یونان ،سرزمین اقوام ایونی است كه نخستین فلسفه مدون بشری به آنها نسبت داده می شود . فلیسوفان بزرگی چون طالس وآنا كسیمندر و انا كسیمینس در آن منطقه می زیسته اند، آنان اقوام بسیاربا استعدادی بوده اند مثلا اشعار هومر كه ازقدیمی ترین آثار باقیمانده بشری است مربوط به همین اقوام می باشد .

دوكتاب «ایلیاد» و «اودوسیا » را انجیل یونانیان می نامند قبل از سقراط و افلاطون نیز فیلسوفان بزرگ دیگری نیز در یونان پرورش یافته اند (ازقبیل دموكریتوس ،فیثاغورث). یكی از آنان شخصی است به نام «آنا كساگوراس» كه برای اولین بارنظریه عناصر اربعه را مطرح ساخت .این فیلسوف اصالتا ایرانی است كه به همراه سپاه ایران به یونان رفته است .

دریونان قدیم سه دولت شهر (پولیس )وجود داشته كه یكی از آنها آتن است و با توجه به تعدد جزایر در یونان ، این كشور از این دولت شهرها تشكیل می شده است .

قیمت فایل فقط ۷,۰۰۰ تومان

خرید

___________________________________
پیشنهاد میکنم مطالب زیررا مشاهده کنید:

پاورپوینت تحلیل روستای انجیله

پاورپوینت تحلیل روستای اردمه

نقشه كشی صنعتی در محیط Drawing

تحقیق شهر کرج

پاورپوینت سازه های طبیعی و هندسه فراکتال

_______________________________________________________

این مطلب را به اشتراک بگذارید ! Digg twitter Facebook cloob Google plus Facenama

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.